• 85.jpg

تعمیرات و نگهداری

یک راه برای کاهش خطرات , افزایش ایمنی , بالابردن راندمان دیگ بخار , کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر قطعات وجود یک برنامه مشخص نگهداری و در صورت نیاز تعمیرات مطابق با استاندارد های روز دنیا می باشد .

شرکت کارن با یک دهه تجربه در زمینه تعمیرات و نگهداری انواع دیگ های بخار و با در اختیار داشتن پرسنل فنی مجرب و پشتیبانی فنی آماده ارائه خدمات ذیل می باشد :

1-تعویض لوله های آتشخوار                                        6- رسوب زدایی

2-تعویض شبکه                                                       7- سرویس خطوط گاز

3-تعویض کوره                                                        8- سرویس مشعل

4- دوده زدایی                                                         9- اورهال دیگ

5- تعویض و ترمیم سیمان نسور                                   10- تعویض و بازسازی تابلوبرق

به طور خلاصه نگهداری دیگ بخار / آبگرم به صورت زیر انجام می گردد :

1) در نظافت سالن دیگ بخار اصول بهداشت محیط چه از نظر گازهای زیان آور و چه از نظر نظافت ظاهری ( گرد و غبار و روغن و ... ) رعایت شود.

2) اصول ایمنی دیگهای بخار به طور دقیق رعایت شود و آموزشهای لازم به اوپراتور داده شود که از خطرات دیگ بخار اطلاعات کامل داشته باشد .

3) از نظر آب صنعتی که شامل تصفیه آب - دی اریتور – کندانس رعایت موارد را نموده و آزمایشات روزانه در هر شیفت دقیق انجام شود که اولاً راندمان کاری را بالا میبرد ثانیاً از پوسیدگی لوله جلوگیری مینماید.

4) از آنجایی که دیگهای بخار با خطرات زیادی روبرو هستند به موارد زیر توجه کامل باید مبذول گردد:

4-1) هر روز سوپاپ اطمینان با دست حرکت داده میشود تا اینکه رسوبات بوجود آمده باعث خرابی سیستم سوپاپ و بوجود آمدن مشکل فنی نگردد .

4-2) هر روز شیر مربوط به لول کنترل و آبنما ها باز شود و آزمایش لازم به عمل آید و عمل آن باید بطریق زیر باشد: لول کنترل در مرحله اول باعث روشن شدن الکترو پمپ تغزیه خواهد شد . در مرحله بعدی باعث از کار افتادن مشعل می شود غیر از این باشد لول کنترل سالم نمی باشد.

5. کارهای روزمره به شرحی که توجه خواهید نمود عبارتند از :

5-1) نگهداری روزانه توجه به روشن و خاموش شدن دیگ بخار که از هر لحاظ باید بدون ضربه روشن شود و در زمان روشن بودن مشعل دیگ بخار شعله روشن ( بدون دود ) داشته باشد.

5-2) هرهفته حداقل یک مرتبه فتوسل آزمایش گردد . بطریقی که فتوسل از مدار خارج و در تاریکی قرار گیرد که این عمل باعث خاموش شدن مشعل خواهد شد .خطری که از معیوب بودن فتوسل دیگ بخار را تهدید مینماید بدین شرح است که فتوسل نمی تواند سوخت مورد نیاز را کنترل نماید . در نتیجه داخل دیگ بخار (کوره) پر از سوخت می گردد ( گازوئیل - گاز) و یکباره در اثر جرقه سوخت داخل کوره مشتعل شده و باعث انفجار دیگ بخار خواهد شد.

5-3) هر هفته حداقل یک مرتبه پرشر سویچهای بغل تابلو باید آزمایش شود در حدی که به نقطه باز شدن سوپاپ اطمینان برسد در این حالت سوپاپ اطمینان عمل کرده و مشعل دیگ بخار نیز باید در این حالت خاموش شود و پس از اینکه پرشر سویچ دقت لازم را داشت مجدداً به حالت اولیه باز می گردد .

5-4) اوپراتورها در کلیه زمان بهره برداری شیر های موجود را کنترل کرده و باز و بسته نمایند و روغنکاری و گریسکاری و روان بودن شیر آلات را در نظر داشته باشند در مواری مشاهده میشود که شیرهای بخار مخصوصاً شیر اصلی بخار و شیر مدار آب تغذیه بصورت گیر پاژ در آمده و از کنترل خارج شده است .

5-5) در مسیر الکتروپمپ یک عدد شیر یکطرفه و یک عدد شیر فلکه قرار دارد که هر دو باید از عملکرد خوبی برخوردار باشند به دلیل اینکه برگشت بخار بطرف الکتروپمپ باعث خرابی سیل پمپ شده و اختلال در مسیر آبرسانی ایجار می شود .

5-6) شیر تخلیه دیگ بخار در هر شیفت ( بستگی دارد به مواد شیمیایی که تزریق میشود ) باز شود و در هر مرتبه چند ثانیه ( بستگی دارد به ظرفیت دیگ بخار ) عمل زیر آب زدن انجام شود که مواد معلق به طرف بلودان هدایت شود چنانچه این عمل انجام نشود دیگ بخار پس از مدتی پر از رسوبات خواهد شد .

5-7) رنگ آمیزی کل مدار باز ( لوله ها و شیر آلات و غیره ) هر سال باید انجام شود که از پوسیدگی فلزات جلوگیری شود.

5-8) در هر شش ماه مورد رسیدگی به دیگ بخار باید سرویسهای روازنه و هفتگی و ماهانه و شش ماهه و در پایان سرویس سالیانه باید انجام گردد. علاوه بر آن بورس زدن داخل لوله های آتشخوار و شستشوی آن جزء واجبات است و این عمل موجب کاهش مصرف انرژی خواهد شد . بطور مثال 65 لیتر گازوئیل یک تن بخار تولید مینماید در غیر این صورت افت راندمان ایجاد شده و در داخل دیگ یا رسوب دارد یا لوله آتشخوار پر از دوده شده است .

5-9) سرویس مشعل – تعویض بلبرینگهای الکترو موتور مشعل – الکترو موتور پمپ جزء سرویس های شش ماهه میباشد . چنانچه بلبرینگها به موقع تعویض نشود باعث خرابی الکترو موتورها خواهد شد .

5-10) سرویسهای روزانه – هفتگی و ماهانه و شش ماهه بطور دقیق انجام شود . علاوه بر آن سرویس سالیانه باید به طور دقیق انجام شود که شامل اسید شوئی در صورت وجود رسوب در دیگهای بخار , بررسی کاور ( پوشش روی دیگ ) دیگ بخار که باید به آن توجه شود .

5-11) از آنجایی که سالانه باید آزمایش تست هیدرواستاتیک انجام شود در نتیجه نشتی لوله و نشتی محل جوشکاری ها مشخص و تعمیر خواهد شد .

5-12) بالاتر از همه موارد یازدهگانه بالا توجه اوپراتور در زمان بهره برداری از دیگ های بخار و تهیه گزارشهای لازم می باشد که باید به آن توجه شود و برای این منظور باید جداولی تهیه شود و در آن خلوص آب تصفیه شده و فشار بخار و فشار سوخت و مقدار موجودی سوخت و ستونی هم برای توضیحات لحاظ شود که مدیر مسئول بتواند حالتهای غیر اساندارد و اظطراری را به موقع کنترل کرده و از خطرات احتمالی جلوگیری نماید.

شرکت نیک بینش کارن در زمینه ی تعمیرات دیگ بخار/آبگرم در شهر کرج خدمات گسترده ای ارائه می دهد.تعمیرات اساسی انواع دیگ بخار و بویلر های صنعتی و مخازن تحت فشار به صورت تخصصی از مجموعه خدمات شرکت نیک بینش کارن می باشد, تعمیرات دیگ بخار و راه اندازی آن,بر طبق اصول ایمنی و تعمیرات

انواع مشعل های گازسوز و گازوییل سوز و ... در دیگ و بویلر بخار توسط شرکت نیک بینش کارن به خوبی انجام می شود.در تعمیرات دیگ بخار موارد زیر انجام می شود:

1-تعویض کوره ,شبکه و لوله های دیگ بخار

2-تعمیرات و تعویض قطعات مخروب شده

دیگهای بخار یکی از ظروفی می باشند که در صنعت کاربرد فراوانی دارند و به دلیل استفاده در اکثر کارخانه های صنعتی و کارگاه ها اهمیت این دیگ ها بیشتر می شود, از همین رو بایستی برخی موارد در این دیگ ها رعایت شود تا در حین انجام کار با این دیگ ها حوادث ناگواری پیش نیاید,به عبارت دیگر بایستی همواره به عملکرد این دیگها دقت شود و در صورتی که دچار نقصی شوند سریعا برطرف شود.

بر طرف کردن مشکلات دیگ های بخار بایستی توسط متخصصین انجام شود و تعمیرات را فرد عادی نمی تواند انجام دهد زیرا تعمیرات دیگ بخار با توجه به نوعی که دارد تخصصی می باشد به عبارت دیگر تعمیرات دیگ بخار بستگی به نوع و شرایط مکانی که از آن استفاده می شود متنوع است,شرکت نیک بینش کارن در تعمیرات انواع دیگ های بخار دارای تخصص و تعمیرکاران متخصصی می باشد که به بهترین نحو ممکن تعمیرات دیگ بخار را انجام می دهند و دیگ بخار بعد از تعمیرات به خوبی قابل استفاده می باشد و در ایمنی کامل می توانید از دیگ بخار استفاده نمایید.شرکت نیک بینش کارن آماده ارائه خدمات در این زمینه می باشد و افرادی که در زمینه های صنعتی فعالیت دارند در صورت بروز مشکل در دیگ بخار موجود در فرایندهای صنعتی کارخانه یا کارگاه خود می توانند به شرکت نیک بینش کارن مراجعه نمایند.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

شرکت نیک بینش کارن با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت کار و امور اجتماعی- مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار در ارائه خدمات مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی در سطح کشور با بیش از ده سال سابقه کار  آمادگی خود را جهت ارائه خدمات ذیل اعلام می دارد .

1- بازرسی فنی و ایمنی انواع جرثقیل ها ، لیفتراک ها ,  بالابر ها و آسانسور ها

2-تست هیدرواستاتیک و ضخامت سنجی دیگهای آب گرم ,  دیگ بخار

3- تست چاه ارت و بررسی همبندی سیستم اتصال به زمین

4- طراحی  و نصب انواع جرثقیل های سقفی

5- انجام کلیه تعمیر و نگهداری سالیانه  گروه بالابرها

6- طراحی , حفر و تجهیز چاه ارت به همراه کابل کشی ارت

7- طراحی , نصب و راه اندازی  موتورخانه

لینک های مفید

تست جوش

تست غیر مخرب pt

تست غیر مخرب

تست غیر مخرب ut

تست غیر مخرب mt

بازرسی جوش pt

بازرسی جوش

بازرسی جوش ut

بازرسی جوش pt

بازرسی جوش mt

تست لیفتراک

تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار

تست آسانسور

بازرسی آسانسور

بازرسی جوش mt

بازرسی فنی آسانسور

تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار

تست و بازرسی آسانسور

تست لیفتراک

بازرسی مخازن تحت فشار

تست دیگ بخار

تست ضخامت سنجی دیگ بخار

بازرسی مخازن تحت فشار

بازرسی استاندارد آسانسور

بازرسی استاندارد آسانسور

صدور گواهی سلامت آسانسور

صدور گواهی سلامت لیفتراک

بازرسی لیفتراک

بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک

بازرسی فنی لیفتراک

بازرسی ایمنی لیفتراک

تست و بازرسی لیفتراک

تست جرثقیل

تست جرثقیل

بازرسی جرثقیل

تست فنی و ایمنی جرثقیل

بازرسی جرثقیل سقفی

بازرسی جرثقیل سقفی

بازرسی جرثقیل تاور (برجی)

بازرسی جرثقیل موبایل

بازرسی جرثقیل موبایل

صدور گواهی سلامت جرثقیل

بازرسی ایمنی جرثقیل

بازرسی دیگ بخار

تست مخازن تحت فشار

تست مخازن تحت فشار

تست هیدرواستاتیک دیگ بخار

تست دیگ آبگرم

صدور گواهی سلامت دیگ بخار

صدور گواهی سلامت دیگ بخار

صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار

صدور گواهی سلامت مخازن تحت فشار

تست بویلر

بازرسی بویلر

شرکت نیک بینش کارن در زمینه تست دیگ بخار ،بازرسی دیگ بخار ، بازرسی دیگ آبگرم ، تست هیدرو استاتیک دیگ بخار ، تست ضخامت سنجی ،بازرسی مخازن تحت فشار ، تعمیرات دیگ بخار، تست مخازن تحت فشار ، صدور گواهی نامه سلامت ، صدور گواهی اداره کار در کرج  با دارا بودن مجوز رسمی از اداره کار فعالیت می نماید و آماده ارائه خدمات ذکر شده در بالا می باشد

درباره ما

شرکت نیک بینش کارن با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت کار و امور اجتماعی- مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار با بیش از ده سال سابقه کار و بکار گیری کارشناسان مجرب و استفاده از تجهیزات پیشرفته و با مناسبترین قیمت آماده ارائه خدمات مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی در سطح کشور  می باشد

تماس با ما

آدرس : استان البرز، کرج، میدان آزادگان، بلوار مطهری، نبش خیابان شاهد2 ،ساختمان آناهیتا واحد 6
تلفن  :  32503103-026
فکس  : 32525491-026
موبایل : 4647672-0912
موبایل : 9830066 - 0935
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید